KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872016
nr 1487 2016
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Mormor Greta". Signerad, daterad 1955. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 54x46 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:24:54
19/8 09:54:42
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg